Kontakt

Her på siden kan du se oversigt over bestyrelsen og diverse udvalg i Mythodea Danmark.

Har du spørgsmål eller er du i triviel om hvem du skal kontakte, skal du være velkommen til at skrive til vores overordnede mail, contact@mythodea.dk , så vender vi tilbage så snart vi kan.

Bestyrelsen

Bestyrelsen for foreningens daglige drift. Det er dem der godkender scenarie forslag.

Kontakt e-mail til bestyrelsen: contact@mythodea.dk

patrick_spangsberg

Formand
Patrick Spangsberg
patrick@mythodea.dk

jesper_thomsen

Næstformand
Jesper Thomsen
jesper@mythodea.dk

cutout

Kasserer
Martin Straarup
kasser@mythodea.dk

mai_brit_lovbo

Menig
Mai Brit Løvbo
mai@mythodea.dk

brian_holte

Menig
Brian Holte
holte@mythodea.dk

soren_stubkjar_pedersen

Menig
Søren Stubkjær Pedersen
stubkjar@mythodea.dk

kuno_jensen

Menig
Kuno Nicolaj Jensen
kuno@mythodea.dk

michael_tot_korsgaard

Menig
Michael Tot Korsgaard
tot@mythodea.dk

tina_siig

Suppleant
Tina Siig
tina@mythodea.dk

martin_christensen

Suppleant
Martin Christensen
christensen@mythodea.dk

Udvalg

Foruden bestyrelsen er der en del udvalg i Mythodea Danmark, der støtte op om foreningen på forskellige måder.

Hvert udvalg består af medlemmer af Mythodea Danmark, man kan tilslutte sig et udvalg på general forsamlingen eller ved at tage kontakt til det enkelte udvalg.

NaFri Udvalget

NaFri Udvalget er medlemmer af paraply foreningen NaFri (Natur og Fritid) og står for samarbejde med denne.

NaFri hjælper med at søge lokationer på NordSjælland til afholdelse af arrangementer.

Kontakt e-mail til NaFri udvalget: nafri.udvalg@mythodea.dk

mai_brit_lovbo

Mai Brit Løvbo
mai@mythodea.dk

jesper_frank_sondergaard

Jesper Frank Søndergaard

michael_tot_korsgaard

Menig
Michael Tot Korsgaard
tot@mythodea.dk

Morten Andersen

jacob_henriksen

Jacob Henriksen

Assenbæk udvalget

Assenbæk udvalget står for kommunikationen med Assenbæk spejdercenter og består af en repræsentant for Mythodea Danmark, Assenbæk Spejdercenter og andre relevante samarbejdspartnere, som Fenris Rollespilsforeing der var været med til at lave fælles arrangementer på spejdercenteret.

Kontakt e-mail til Assenbæk udvalget: assenbaek.udvalg@mythodea.dk

patrick_spangsberg

Repræsentant:
Mythodea Danmark

Patrick Spangsberg
patrick@mythodea.dk

Repræsentant:
Fenris Rollespilsforening

Morten Andersen

marcel_korsgaard

Repræsentant:
Assenbæk Spejdercenter

Marcel Korsgaard

Fondsøgnings Udvalget

Fondsøgnings udvalget er ansvarlige for at assistere med fondsøgning, søge fonde overordnet for foreningen, står for at koordinere fondsøgning for foreningen og dens medlems grupper.

Kontakt e-mail til Fondsøgnings udvalget: fondssogning@mythodea.dk

jesper_thomsen

Jesper Thomsen
jesper@mythodea.dk

patrick_spangsberg

Patrick Spangsberg
patrick@mythodea.dk

soren_stubkjar_pedersen

Søren Stubkjær Pedersen
stubkjar@mythodea.dk

Marketings Udvalget

Marketingsudvalget står får at koordinere og planlægge forenings kommunikations strategi.

Men det kan også være hvilke CON’s foreningen skal deltage i og koordineringen af de digitale medie platforme som Mythodea Danmark bruger.

Kontakt e-mail til Marketings udvalget: pr.udvalg@mythodea.dk

martin_christensen

Martin Christensen
christensen@mythodea.dk

steffan_poulsen

Steffan Poulsen

cutout

Martin Straarup
martin@mythodea.dk